Av Cbt600-1s
Av Cbt600-1s
Av Cbt600-1s
MOQ : 1 Unit
Av Cbt600-1s Specification
  • Features
  • Sturdy design, Easy to clean, Uniform Heating, Energy Efficient
  • Power Supply
  • 230 V AC, 50 Hz
  • Length
  • 600 mm
  • Temperature Range
  • Up to 90C
  • Technique
  • Welded Construction
  • Equipment Type
  • Bain Marie Cum Table Top
  • Application
  • Kitchen and Food Service
  • Load Capacity
  • up to 20 kg
  • Height
  • 850 mm
  • Width
  • 600 mm
  • Noise Level
  • Silent Operation
  • Material
  • Stainless Steel
  • Other Material
  • Mild Steel
  • Power Source
  • Electric
  • Installation Guideline
  • Floor Mounted
  • Size
  • 600 mm
  • Use
  • Commercial
  • Power Consumption
  • 1.2 kW